| Weight | 31.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | All Season |
| Traction Rating | B |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Runflat | N |
| Mileage Warranty | 80K |
| Load Range | XL |
| Load Index | 105 |
| Speed Rating | H |
| Treadwear Rating | 840 |
| Tire Size | 245/50/20 |
| Part # | 63916 |
$267.99







Reviews
There are no reviews yet.