| Weight | 29.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 10 × 29 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | XL |
| Load Index | 105 |
| Treadwear Rating | 840 |
| Traction Rating | B |
| Temperature Rating | B |
| Speed Rating | V |
| Runflat | N |
| Mileage Warranty | 80K |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 255/45/20 |
| Part # | 76252 |
$304.99







Reviews
There are no reviews yet.