| Weight | 34.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 30 in |
| Tire Type | All Season |
| Traction Rating | B |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Runflat | N |
| Mileage Warranty | 80K |
| Load Range | XL |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | H |
| Treadwear Rating | 840 |
| Tire Size | 255/50/20 |
| Part # | 73724 |
$309.99






Reviews
There are no reviews yet.